Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
Smásögur
Der er trængsel på stationen i Dingleby, da Dingo skal ind som soldat. Dingo, der er vokset op i et hjem, hvor man drikker whisky til morgenmad, og hvis beboere ud over den besynderlige familie tæller en adopteret flodhest og en krokodille, skal i militæret? Det må folk se, før de tror det!
Christian Bernhardsens tre små historier spræller af humor og løssluppen fantasi. De blev oprindeligt trykt i Hjemmets Søndag, Socialdemokratens bilag, under pseudonymet Bris.
Christian Bernhardsen blev født i Norge i 1923 og flyttede til Danmark i en ung alder. Han arbejdede i en årrække som journalist på Information, før han sprang ud som forfatter. Han står bag en lang række romaner og er særligt populær som forfatter til historiske romaner for børn og unge.
© 2018 Lindhardt og Ringhof (Rafbók): 9788726051445
Útgáfudagur
Rafbók: 30 augusti 2018
Merki
Hundruðir þúsunda raf- og hljóðbóka
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland