4
Barnabækur
Hele livet har Yaxhiri søgt efter de forældre, der satte hende i en kurv, da hun var spæd, og lod hende flyde ned ad floden. Nu er hun blevet gammel og beslutter sig for at forsøge en sidste gang at finde dem, i håb om at de ikke allerede er døde.
"Fra stjernernes hav" er den syvende og sidste bog i serien om Yaxhiri.
Anne Lilmoes‘ eventyrlige fortælling om pigen Yaxhiri strækker sig over syv bøger og fortæller om hittebarnets liv fra fødsel til død og om hendes søgen efter sit rigtige hjem.
Den danske forfatter Anne Lilmoes (f. 1945) debuterede i 1988 med fantasyromanen "Rejsen til de hæse skyggers land". Sidenhen er det blevet til en lang række bøger for både børn og voksne. Anne Lilmoes er særligt kendt for fantasyserien "Yaxhiri", der primært henvender sig til de 12-14-årige.
© 2018 Lindhardt og Ringhof (Hljóðbók): 9788726066487
© 2017 Lindhardt og Ringhof (Rafbók): 9788711652855
Útgáfudagur
Hljóðbók: 10 augusti 2018
Rafbók: 1 september 2017
1 milljón hljóð- og rafbækur
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Hlustaðu og lestu á sama tíma
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
3290 kr á mánuði
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
1 milljón hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
Frá 3990 kr á mánuði
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
1 milljón hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Þú + 1 fjölskyldumeðlimur
2 aðgangar3990 kr á mánuði