Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
1 af 1
Andleg málefni
Tom Wright, een expert in Paulusstudies, onderzoekt de stelling dat Paulus, niet Jezus, het christendom stichtte. Hij concludeert dat Paulus niet de stichter is, ondanks discussies.
In de vele Jezus- en Paulusstudies die in de afgelopen jaren zijn verschenen, duikt van tijd tot tijd de gedachte op dat niet Jezus van Nazaret, maar Paulus van Tarsus de stichter was van het christendom. Het is echter de vraag of deze stelling houdbaar is in het licht van het modern bijbels-historisch onderzoek. Is er inderdaad voldoende grond om te stellen dat 'Jezus geen christen was'?
In dit boek zet Tom Wright, een autoriteit op het gebied van Paulusstudies, de argumenten nog eens op een rijtje. Hij geeft daarbij niet alleen een helder overzicht van de huidige stand van zaken in het onderzoek van Paulus, maar trekt ook nieuwe lijnen. Zijn conclusie, na een grondige studie van alle gegevens, is dat Paulus niet als de stichter van het christendom gezien kan worden. Hoewel de auteur op een wetenschappelijk niveau theologie bedrijft, heeft hij kans gezien in dit boek het onderwerp voor iedere theologisch geïnteresseerde helder te maken.
Tom Wright is deken van Lichfield in de Anglicaanse Kerk. Hij is als hoogleraar Nieuwe Testament verbonden geweest aan Oxford, Cambridge en de McGill universiteit. Van zijn hand verschijnen regelmatig wetenschappelijke publicaties over Paulus en zijn brieven.
© 2021 KokBoekencentrum Non-Fictie (Rafbók): 9789043536868
Útgáfudagur
Rafbók: 24 mars 2021
Merki
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland