Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
3.9
16 of 23
Barnabækur
Conni är med om en rad händelser som skapar känsla av olust, rädsla och övergivenhet. En mugg går sönder, en älskad gammal nalles vaddering tittar fram, och samtidigt känns det som att föräldrarna inte lyssnar ordentligt. Hon blir ledsen! Tillsammans med lilla tyska flickan Conni kan vi lära oss att känslor inte är farliga och att det ibland till och med kan vara skönt att gråta – och att få tröst!
Liane Schneider är född 1957 i Tyskland. Hon har skrivit om karaktären Conni sedan 1990, och publicerat över 60 böcker som översatts till över 30 språk. Schneider har studerat konst och kemi och arbetar som lärare.
Janina Görrissen är illustratör och serietecknare. Hon har illustrerat flera av böckerna om Conni.
Copyright © Liane Schneider, 2021. Ursprungligen utgiven på tyska under titeln "Conni hat Kummer" av Verlag GmbH, Hamburg, Germany.
© 2021 SAGA Egmont (Hljóðbók): 9788726677362
© 2021 SAGA Egmont (Rafbók): 9788726677829
Þýðandi: Julia Strack
Útgáfudagur
Hljóðbók: 23 september 2021
Rafbók: 26 oktober 2021
Hundruðir þúsunda raf- og hljóðbóka
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland