Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
5
Ungmennabækur
Fanny burde have det fedt, for hun har endelig slået op med sin utro eks. De depressive tanker begraves derfor i fest, musik og falske smil, da hun med to veninder tager på festival. Hendes veninder mener, at den bedste måde at komme sig over en fyr er ved at finde et rebound. Men hvad er egentlig bedst for Fanny selv?
Esther-Liva er hjemvendt fra Østrig for at være sammen med sin barndomsven, Mads-Emil, men han forsvinder konstant. Hans venner er søde nok, men hvor meget og hvor lidt må man fylde i en gruppe, man ikke rigtig kender? Så dukker Bjørk op, og pludselig betyder Mads-Emil ikke helt så meget. Det giver bare slet ikke mening, for Esther-Liva er ikke typen, der forelsker sig. Vel?
Den sommer vi sang mellem bøgetræerne er en ungdomsroman, der udfolder sig på Skanderborg Festival. To festivalcamps krydser veje i en cocktail af rå følelser, høje promiller, queer konfetti og lyse nætter.
© 2025 Hi Reader (Rafbók): 9788794320689
Útgáfudagur
Rafbók: 10 april 2025
Hundruðir þúsunda raf- og hljóðbóka
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland