Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
3.3
90 of 129
Viðskiptabækur
Varför lyckas vissa entreprenörer medan andra misslyckas? Krävs det en viss gen, eller en viss uppsättning egenskaper, för att nå framgång? Måste en lyckad entreprenör vara karismatisk?
När vi hör om entreprenörer som Richard Branson, Steve Jobs och Bill Gates verkar det som att de på något sätt skiljer sig från oss. De verkar extraordinära.
Sanningen är dock att de, precis som de flesta andra entreprenörer, främst har riktigt bra produkter att tacka för sina framgångar.
Den goda nyheten är att skapandet av riktigt bra produkter sker med hjälp av en viss process och att denna process går att lära sig.
Vi kommer här gå igenom hur du systematiskt kan förbättra dina möjligheter att skapa en riktigt bra produkt som kan få dig att lyckas i ditt entreprenörskap.
Läs om:
• Entreprenörskap går att lära ut
• Så identifierar du dina kunder
• Definiera nyckelkompetensen i ditt företag
• Så säljer du till dina kunder
• Det kostar att skaffa nya kunder
• Marknadstesta din produkt
© 2018 Storytel Brief (Hljóðbók): 9789178450206
© 2018 Storytel Brief (Rafbók): 9789178450251
Útgáfudagur
Hljóðbók: 13 november 2018
Rafbók: 13 november 2018
Merki
Hundruðir þúsunda raf- og hljóðbóka
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland