Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
4
Skáldsögur
Ifi bliver sendt på orlov af sin arbejdsplads og rejser til Læsø i håb om at finde et sted, hvor hun kan få fred til at sørge over tabet af sin mand, Einar. Hun lejer et afsidesliggende tanghus på øens sydlige østkyst, og urnen med Einars aske tager hun med sig i kufferten.
Som dagene går kryber øen, dens mennesker og natur, alligevel ind på livet af hende, og da den sky kvinde, Julie, en kuldslået forårsdag hiver Ifi op af Jegensbugtens vand, bliver det begyndelsen på et særegent venskab mellem de to kvinder.
I det lille tanghus kan Ifi ikke få døren op til det ene kammer, men da hun finder nøglen og går på opdagelse i kammerets kasser, viser de sig at gemme på en historie, der vender op og ned på hendes liv.
Håbets ø er en roman om venskab, savn og kærlighed. En fortælling om at overgive sig til livet.
© 2022 People's (Hljóðbók): 9788772387284
© 2022 People's (Rafbók): 9788772387369
Útgáfudagur
Hljóðbók: 25 februari 2022
Rafbók: 25 februari 2022
Hundruðir þúsunda raf- og hljóðbóka
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland