Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
Måske var det netop Leksand, hun havde brug for lige nu. En lille by i Dalarna, hvor man kunne opleve naturens skiftende årstider og fornemme andre dufte end udstødningsgas. Ikke leve i fremtiden og altid være ved at tage det næste skridt, men leve i nuet. Det stod tilbage at finde ud af, om hendes valg var rigtigt eller forkert – nu var hun i hvert fald på vej.
Efter at være kørt træt i sit hektiske liv på et PR-bureau i Stockholm, og siger Hilma op og flytter impulsivt til et smukt lysthus i Leksand. Mens sneen falder tunget, og julelysene glitrer i mørket, opdager Hilma, at intet bliver, som hun havde forestillet sig. Hun møder flere mennesker, der ændrer noget i hende, ikke mindst én bestemt mand. Måske denne jul bliver starten på noget nyt – noget, hun aldrig havde forudset.
Lysthuset ved skoven er en selvstændig fortsættelse af Leksand-serien og første bog om Hilma. Det er en varm, romantisk og gribende fortælling om flere livsskæbner, der flettes sammen. Bogen er skrevet af Hanna Blixt.
© 2024 Straarup & Co (Hljóðbók): 9788776271206
© 2024 Straarup & Co (Rafbók): 9788776271251
Útgáfudagur
Hljóðbók: 14 oktober 2024
Rafbók: 23 augusti 2024
Hundruðir þúsunda raf- og hljóðbóka
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland