Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
5
Viðskiptabækur
Vad är Retail Media, även kallad den tredje vågen av digital marknadsföring? Och hur kan du skala upp din digitala försäljning genom att sälja på marknadsplatser som Amazon, CDON, Fyndiq och Zalando - för att nå fler köpberedda kunder och öka din lönsamhet?
Lyssna på snabbguiden «Marknadsplatser online och retail media» så får du insikter i såväl Retail Media som marknadsplatser och hur dessa kanaler kan öka din digitala försäljning och hjälpa dig att nå fler kunder.
Christer Pettersson har skrivit ett tiotal böcker och har mer än tjugo års praktisk erfarenhet av digital marknadsföring, e-handel och försäljning på marknadsplatser. Han är ofta anlitad som föreläsare och rådgivare kring e-handel och att driva lönsamma affärer på nätet. Du kan läsa mer om författaren på www.datadrivet.se.
Avsnitt i boken: Inledning E-handel och trender just nu Vad är en marknadsplats? Varför är det så intressant med marknadsplatser? Vad ska du tänka på om du ska sälja på marknadsplatser? Marknadsplatser i Sverige Driva egen marknadsplats Internationella marknadsplatser Marknadsplatser för B2B Experttips kring marknadsplatser Retail Media Varför är det så stort intresse kring Retail Media just nu? Fördelar med Retail Media Nackdelar med Retail Media Tillväxt och internationalisering Slutord
© 2024 Spjut förlag (Hljóðbók): 9789198910636
© 2024 Spjut förlag (Rafbók): 9789198910643
Útgáfudagur
Hljóðbók: 24 oktober 2024
Rafbók: 26 november 2024
Hundruðir þúsunda raf- og hljóðbóka
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland