Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
4
Glæpasögur
”Det bliver spændende, voldsomt og nervepirrende ... Velskrevet og medrivende page-turner.” BTJ
Efter mordet på en kvindelig journalist spreder uroen sig på Stockholms nyhedsredaktioner: Medarbejdere, der dagligt modtager mails med trusler om vold og overgreb, frygter for deres liv.
Men ikke Madeleine Winther på Nyhetsbladet. Hun er optaget af tanken om at sætte fart i sin karriere og har et scoop inden for rækkevidde. Og for jægersoldaten Carl Cederhielm, der har lovet at beskytte landet mod fjender, lyder opgaven på hævn. Missionen er langt fra ført til ende: Tiden er inde til at eliminere næste navn på listen. Og i et land langt borte længes en mand hjem til Sverige, mens han passer sit arbejde som livvagt for den russiske mafia og må leve med, at indbyggerne der, hvor han bor, frygter ham.
Sverige er på nippet til at vågne op til en ny skånselsløs virkelighed, ingen kan vide sig sikre, og skæbner vil blive slået ud af kurs.
© 2019 People's (Hljóðbók): 9788770365383
© 2019 People's (Rafbók): 9788770365673
Þýðandi: Karsten Nielsen
Útgáfudagur
Hljóðbók: 30 augusti 2019
Rafbók: 30 augusti 2019
Hundruðir þúsunda raf- og hljóðbóka
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland