Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
3
Spennusögur
Den lille flække River Side City er en slags endestation for civilisationen. Herfra finder man kun den lovløse prærie, hvor banditter og smuglere har frit spil. Men Lee Bruce, der bestemt ikke hører til Guds bedste børn, mener at have fundet et endnu mere lukrativt sted at være – "Det Forjættede Land" kalder han det, og uanset hvad de andre skurke siger, så har han tænkt sig at prøve at lede efter det. Selv hvis det er med livet som indsats.
NB! Historien er udgivet i 1950’erne og skal ses i denne historiske kontekst. Racistiske udtalelser og sprogbrug repræsenterer ikke forlagets holdninger.
Robert Sterling er pseudonym for den danske forfatter Niels Meyn (1891-1957), som skrev et hav af børnebøger og krimier under flere forskellige pseudonymer, heriblandt Arne Klint og Ellinor Bell. Niels Meyn debuterede i 1904 med "Den stjålne undervandsbåd" og nåede at udgive hele 226 værker inden sin død i 1957.
© 2017 Lindhardt og Ringhof (Rafbók): 9788711817704
Útgáfudagur
Rafbók: 8 september 2017
Hundruðir þúsunda raf- og hljóðbóka
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland