Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
4
Barnabækur
De dødes hotel - Spøgelseslatter
Den næste historie i serien De dødes hotel har set dagens lys og Bodil El Jørgensen har skrevet et veloplagt og sjovt gys.
Det er jo sådan, at Magnus har det sejeste fritidsjob på et gammelt hotel. Magnus er glad for sit job på de dødes hotel. Selvom hotellets gæster er spøgelser. Han har næsten vænnet sig til de uhyggelige bankelyde oppe fra gangen med værelser. Men en dag bliver han bedt om at tage sig lidt ekstra af spøgelset på værelse 4 og så sker der ting og sager, som Magnus slet, slet ikke kunne forudse!
De dødes hotel er en spændende serie til de læsere, som er i udviklingsfasen sikker læsning og har behov for at læse rigtigt meget på det niveau, de mestrer. Hvis man sammenligner læsning med at lære at cykle, så er det på dette niveau, eleven har fundet balancen og har behov for masser af kilometer i benene for at blive sikker. Det er altså nu, der skal laves “kilometerlæsning".
Serien om De dødes hotel udgivet som Læs løs 8 og har en lix på 19.
© 2020 Gyldendal (Hljóðbók): 9788762521025
© 2018 Gyldendal (Rafbók): 9788762516366
Útgáfudagur
Hljóðbók: 1 april 2020
Rafbók: 30 januari 2018
Merki
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland