Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
Ole bor alene efter sin skilsmisse for to år siden. Han føler sig trist og ensom, og han savner en at dele livet med. Derfor sætter han en kontaktannonce i avisen og håber, han kan finde en dejlig kvinde der. Men kan man finde kærligheden gennem en avis?
Bogen udkom oprindeligt i 1995 som en del af serien Læseværkstedet på Special-pædagogisk forlag. Den henvender sig til unge og voksne med læsevanskeligheder.
Kirsten Ahlburg (f. 1955) er uddannet lærer og psykoterapeut og har i mange år undervist voksne udlændinge i dansk og været privatpraktiserende psykoterapeut. Siden 2007 har Ahlburg været forfatter på fuld tid. Siden debutromanen “Skal vi danse” fra 1985 er det blevet til over 660 bogudgivelser for børn, unge og voksne her i Danmark.
© 2020 Lindhardt og Ringhof (Hljóðbók): 9788726366464
© 2015 Lindhardt og Ringhof (Rafbók): 9788776079147
Útgáfudagur
Hljóðbók: 15 januari 2020
Rafbók: 25 mars 2015
Hundruðir þúsunda raf- og hljóðbóka
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland