Stígðu inn í heim af óteljandi sögum
3.3
2 of 3
Glæpasögur
När israeliska myndigheter stoppar ett mystiskt fartyg som fraktar svenska vapen dras en topphemlig utredning igång. Försvarsdepartementet och SÄPO skickar representanter till Linköping, där kommissarie Göte Granlund och specialåklagare Vanja Hoffsten tar sig an uppdraget att undersöka de kopplingar som finns till stadens industrier.
Knappt har utredningen dragit igång förrän Göte får överraskande nyheter. I förtroende berättar Vanja att hon ligger i skilsmässa. Dessutom har hennes otrogne make Mats en inflytelserik roll på Saab, som är ett av de företag man tittar närmare på i vapenhärvan. Kan det rentav vara så att han personligen är inblandad? Och varför dyker Vanja plötsligt inte upp på jobbet efter sin bekännelse?
Jan-Åke Sallermo är en svensk författare av kriminal- och spänningsromaner. Hans debutroman "Misstankar ombord S/Y Vinjett" utkom år 2013.
© 2020 SAGA Egmont (Hljóðbók): 9788726633603
© 2020 SAGA Egmont (Rafbók): 9788726176957
Útgáfudagur
Hljóðbók: 6 augusti 2020
Rafbók: 25 juni 2020
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Yfir 400 titlar frá Storytel Original
Barnvænt viðmót með Kids Mode
Vistaðu bækurnar fyrir ferðalögin
Besti valkosturinn fyrir einn notanda
1 aðgangur
Ótakmörkuð hlustun
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
Fyrir þau sem vilja deila sögum með fjölskyldu og vinum.
2-6 aðgangar
100 klst/mán fyrir hvern aðgang
Yfir 900.000 hljóð- og rafbækur
Engin skuldbinding
Getur sagt upp hvenær sem er
2 aðgangar
3990 kr /á mánuðiÍslenska
Ísland